ایلان ماسک: تا ۲۰۲۶ نخستین انسان را به مریخ می‌فرستم

ایلان ماسک: تا ۲۰۲۶ نخستین انسان را به مریخ می‌فرستم

به گزارش پاپیولارمکانیکس، وعده ایلان ماسک در این زمینه در شرایطی مطرح می‌شود که ناسا اعلام کرده در خوشبینانه‌ترین حالت بتواند تا سال ۲۰۲۴ مجدداً به کره ماه فضانورد اعزام کند.

در عین حال در مورد نحوه اسکان انسان برای مدت زمان طولانی در مریخ و شیوه غلبه بر چالش‌های بهداشتی، امنیتی، فنی و غیره سفرهای طولانی فضایی ابهامات جدی وجود دارد.

اسپیس ایکس هم اکنون برای اجرای طرح‌های متنوع و جاه‌طلبانه فضایی در حال همکاری با ناسا است. یکی از این طرح‌ها، ساخت شاتلی است که به طور مرتب بین ماه و کره زمین مسافرت کند. ناسا امیدوار است همکاری با یک شرکت فضایی خصوصی موجب تسهیل و افزایش سرعت تحقق برنامه‌های آن برای حضور طولانی مدت در فضا شود.

ماسک در گفتگویی آنلاین با نشریه آلمانی اکسل اشپرینگر در این مورد گفته است: تا دو سال دیگر سفینه‌ای بدون سرنشین به مریخ خواهیم فرستاد. بدین منظور از استارشیپ استفاده خواهد شد که فضاپیمایی ۵۰ متری است و بر روی موشک قدرتمند سوپرسوهو نصب می‌شود. استارشیپ و سوپرسوهو هر دو چند بار مصرف بوده و انتظار می‌رود طراحی آنها تا کمتر از یک سال دیگر تکمیل شود.

البته صحبت‌های ایلان ماسک برای بسیاری از افراد تکراری است؛ چرا که این فرد در سال ۲۰۱۷ گفته بود در سال ۲۰۲۲ قصد دارد اولین سفینه خود را به مریخ بفرستد، اما ظاهرا این موضوع تا دو سال آینده عملی نیست و شرکت استارلینک و ایلان ماسک مجبور است این تصمیم خود را تا دو سال یا نهایتا چهار سال از تاریخ اعلام شده در گذشته به تعویق اندازد.

با این حال ایلان ماسک همچنان احتمال می‌دهد بتواند اولین سفینه فضایی خود را به طور رسمی در مریخ و در سال ۲۰۲۴ فرود آورد؛ با این حال باید منتظر بود و دید که آیا ایلان ماسک توانایی انجام هر چه سریع‌تر این پروژه را دارد یا باید زمان بیشتری برای اجرایی شدن این پروژه اعلام کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.