سونی یک مراسم ویژه برای کنسول PS5 برگزار می‌کند

سونی یک مراسم ویژه برای کنسول PS5 برگزار می‌کند

شرکت سونی قرار است روز چهارشنبه ۱۶ سپتامبر (۲۶ شهریور) یک مراسم ویژه برای کنسول PS5 برگزار کند. این رویداد قرار شده تا به صورت آنلاین به مدت ۴۰ دقیقه پخش شود. طبق صحبت‌های مسئولان شرکت سونی در این مراسم اطلاعاتی از بازی‌های انحصاری و دیگر عناوین مخصوص کنسول پلی استیشن ۵ نیز منتشر می‌شود.

این مراسم در واقع یک نگاه دقیق‌تر به بازی‌هایی است که قرار شده برای کنسول PS5 منتشر شوند. همچنین انتظار می‌رود شرکت سونی این بار پرده از قیمت کنسول خود و تاریخ عرضه آن بردارد و جوابی دقیق به سوالات طرفداران خود بدهد. هم زمان با برنامه‌های شرکت سونی، مایکروسافت نیز قصد دارد تا در هفته آینده اهداف خود برای کنسول‌های نسل آینده و قیمت آن‌ها را مشخص کند.

گفتنی است؛ سونی حدود یک ماه است که امکان ثبت نام برای پیش خرید کنسول خود را در اختیار کاربران قرار داده، اما با این حال همواره هیچ جزئیاتی را در رابطه با قیمت کنسول مطرح نکرده است.

آن طور که به نظر می‌آید شرکت سونی قصد دارد در روز چهارشنبه قیمت کنسول جدید خود را مشخص کند. احتمال رونمایی از قیمت کنسول جدید سونی به آن دلیل زیاد است که شرکت مایکروسافت قصد دارد در تاریخ ۲۲ سپتامبر (۱ مهر) پیش خرید کنسول Xbox Series X را با قیمت ۴۹۹ دلار آغاز کند. البته شرکت سونی باید از قیمت هر دو کنسول خود، یعنی مدل دیجیتالی و نمونه ساده رونمایی کند.

کاربران انتظار دارند که در این نسل شاهد رقابت شدید بر روی قیمت کنسول‌ها باشند، به خصوص پس از آن که مایکروسافت قیمت ایکس باکس سری اس را ۲۹۹ دلار مشخص کرد. با توجه به آن که شرکت سونی در فراهم کردن فن تهویه هوای کنسول پلی استیشن ۵ نتوانسته موفق عمل کند و هزینه بالایی را متقبل شده، پیش‌بینی می‌شود این شرکت در رقابت قیمت کنسول‌ها با مشکل مواجه شود.