پنتاگون با مایکروسافت قرارداد ده میلیارد دلاری امضا می‌کند

پنتاگون با مایکروسافت قرارداد ده میلیارد دلاری امضا می‌کند

وزارت دفاع آمریکا می گوید بعد از بررسی های داخلی به این نتیجه رسیده که با شرکت مایکروسافت قراردادی به ارزش ده میلیارد دلار در حوزه خدمات کلود منعقد کند.

به گزارش انگجت، قرارداد مایکروسافت و وزارت دفاع آمریکا در حوزه ارائه خدمات کلود پس از آن منعقد می شود که مذاکرات آمازون و پنتاگون در این زمینه به نتیجه نرسید.

رابطه بد شرکت آمازون با ترامپ رئیس جمهور آمریکا از جمله دیگر عواملی بود که موجب شد این شرکت قرارداد با پنتاگون را از دست بدهد و نتواند با وزارت دفاع آمریکا به توافق برسد. جف بزوس رئیس شرکت آمازون با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اختلافات زیادی دارد و همین مساله بر تمایل پنتاگون برای عقد قرارداد با مایکروسافت تاثیرگذار بوده است.

پنتاگون با صدور اطلاعیه ای در این زمینه تاکید کرده که امیدوار است مایکروسافت بهترین کیفیت خدمات را به دولت آمریکا ارائه کند. در عین حال آمازون در تلاش است با شکایت حقوقی بر علیه قرارداد دوجانبه مذکور در صورت امکان آن را از آن خود کند.

در صورت نهایی شدن این قرارداد مایکروسافت خدمات خود را در حوزه کلود، پردازش هوش مصنوعی و غیره به پنتاگون ارائه خواهد کرد. اوراکل و آی بی ام از جمله رقبای آمازون و مایکروسافت برای ارائه این خدمات بودند که در سال گذشته کنار گذاشته شدند.