مایکروسافت ۹۶۰ نفر از کارکنان لینکدین را اخراج کرد

مایکروسافت ۹۶۰ نفر از کارکنان لینکدین را اخراج کرد

شرکت مایکروسافت معمولا پیش از آغاز سال مالی جدید، عده‌ای از کارمندان قراردادی خود را اخراج می‌کند. اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان، این غول فناوری مجبور شده است بیشتر از هر زمانی کارمندان خود را اخراج کند. بر اساس آخرین اطلاعاتی که از سوی مایکروسافت منتشر شده است، این شرکت مجبور شده حدود ۶ درصد از کل نیروی کار شبکه اجتماعی لینکدین که نزدیک به ۹۶۰ نفر می‌شود را اخراج کند. مدیر عامل شبکه اجتماعی لینکدین نیز در همین راستا اعلام کرده است که متاسفانه سیاست‌های مایکروسافت و همچنین شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شد بسیاری از کارمندان این شرکت از کار خود اخراج شوند.

مدیر عامل لینکدین درباره تاثیر ویروس کرونا روی فعالیت‌های این شبکه اجتماعی اعلام کرد که این بیماری باعث شد میزان کار‌ها کم و تقاضای کار افزایش پیدا کند؛ به این ترتیب افراد بسیار کمی موفق به یافتن شغل شدند؛ در کارکنان شبکه اجتماعی لینکدین نیز همین اتفاق افتاد و ما با توجه به عدم نیاز خود به نیروی کار مجبور به اخراج تعدادی از کارکنان شدیم.

مایکروسافت درباره میزان استفاده کاربران از شبکه اجتماعی لینکدین اعلام کرد که میزان فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی نسبت به زمان قبل از شیوع ویروس کرونا، چندین ساعت کاهش پیدا کرده است و همین موضوع روی فعالیت کارکنان ما تاثیر مستقیم گذاشته و در نهایت مجبور به اخراج آن‌ها شدیم.

شبکه اجتماعی لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار موفق در حوزه کسب و کار است که افراد به وسیله آن می‌توانند برای شغل خود تبلیغ کرده و یا در خواست جذب نیرو بدهند؛ در مقابل نیز افرادی که قصد استخدام در کاری را داشته باشند می‌توانند با ورود به این شبکه اجتماعی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.