فیل اسپنسر از اهمیت سرویس xCloud می‌گوید

فیل اسپنسر از اهمیت سرویس xCloud می‌گوید

آن‌طور که به نظر می‌آید شرکت مایکروسافت برنامه‌های زیادی برای آینده صنعت بازی دارد. بر اساس اطلاعاتی که اخیراً از سوی مسئولان این شرکت منتشر شده، مایکروسافت در نظر دارد تا به دنبال عرضه کنسول مورد انتظار ایکس باکس سری ایکس یک سرویس استریم بازی نیز به طرفداران خود معرفی کند.

این سرویس جدید که قرار است xCloud نام داشته باشد برای توسعه دسترسی کاربران به بازی‌های مختلف ساخته می‌شود. در مصاحبه اخیر فیل اسپنسر، وی از اهمیت بالای توسعه صنعت بازی برای پیشرفت شرکت گفته و اطلاعاتی را به اشتراک گذاشته است. فیل اسپنسر در ابتدا از حضور تعداد بالای کاربران در سرویس ایکس باکس لایو ابراز خوشحالی کرد و گفت در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن فعال طی یک ماه در این سرویس فعالیت دارند.

یکی از دلایل موفقیت این سرویس بازی Minecraft شناخته می‌شود که کاربران برای تجربه آن ناچارند از سرویس XBox Live استفاده کنند مگر آن که به وسیله پلی استیشن ۴ مشغول بازی این عنوان باشند. در ادامه اسپنسر اظهار داشت که سرویس xCloud امری ضروری برای توسعه دسترسی مایکروسافت به کاربران سراسر جهان است.

با وجود xCloud دیگر برای تجربه بازی‌های قدرتمند نیازی به خرید کنسول‌های شرکت مایکروسافت وجود نخواهد داشت و کاربران از تمامی نقاط می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

اسپنسر طی صحبت‌های خود گفت:

ما نیاز داریم تا در تمامی بازارها وجود داشته باشیم و فناوری خود را به دست تمامی اشخاصی که می‌خواهند به بازی کردن مشغول شوند برسانیم، با وجود سرویس جدید این امکان فراهم می‌شود. خیلی مناطق در دنیا وجود دارند که از کنسول‌های بازی به عنوان اولین انتخاب برای سرگرمی استفاده نمی‌کنند در نتیجه ما نیاز داریم سرویسی در اختیارشان قرار دهیم تا روی تمامی دستگاه‌ها قابل استفاده باشد.

گفتنی است این فناوری می‌تواند برای بازی‌سازان نیز مسئله مهمی باشد چرا که عناوین آن‌ها دیگر به دست کاربران بیشتری خواهد رسید. سرویس مذکور فعلاً در حالت بتا قرار دارد و به نظر می‌آید مراحل توسعه آن تا اواخر سال به طول بیانجامد.